„LITUANICA“ SUŽAVĖJO "FLUKSUS MINISTERIJĄ“

„Fluxus ministerija“ Kaune rado vietą, kuri su kaupu pranoksta bet kokias „mačiūniškas“ fantazijas“,- portalui PILOTAS.LT sakė Artūras Zuokas. Prieš pusantrų metų įkurta „Fluxus ministerija“ iki šiol valdė neformatinius kultūrios projektus iš Vilniaus Gedimino prospekto, kadaise Sveikatos apsaugos ministerijai priklausiusio pastato. Čia įvyko daugiau nei tūkstantis įvairių meninių ir audio – vizualinių renginių.

Tai, kad „Fluxus ministerijos“ žvilgsniai nukrypo į Kauną, lėmė ir besibaigianti sutartis su pastato Gedimino prospekte savininkais ir tai, kad, anot A.Zuoko - „Fluxus - ko gero labiausiai tinkama ministerija Jurgio Mačiūno gimtajam miestui, pažymint jo 80-metį“. „Fluxus ministerijos" koncepcija – nenaudojamus pastatus suteikti kaip kūrybines erdves meno žmonėms, sudarant sąlygas nuolatinei kūrybai bei bendriems, „suneštiniams“ projektams. Tuo iš esmės yra tęsiamas bene žymiausio fluksininko J.Mačiūno judėjimas, meniniais projektais apleistą pramoninį SoHo rajoną Niujorko centre 1960-aisiais pavertęs geidžiamiausia vieta dirbti ir gyventi ne tik tarp nepriklausomų intelektualų, bet ir tarp pasiturinčios jaunuomenės.

Gali būti, kad būtent architekto intuicija padėjo J.Mačiūnui užčiuopti nenaudojamų senstelėjusių pramoninių pastatų žavesį, įdarbinant juos kultūrinėms reikmėms ir paverčiant savotišku protestu oficialiosios kultūros vitrinai ir menotyrininkų snobizmui. Ilgainiui loftų kultūra pasklido visame pasaulyje ir tapo neišvengiama pogrindinės kultūros dalimi.

„Buvusio batų fabriko „Lituanica“ pastatų kompleksas Kauno senamiestyje – idealus „Fluxus ministerijai“. Tiek dislokacija greta Kauno pilies ir Neries upės, tiek faktūriškos cechų erdvės – ideali vieta saviraiškai“,- portalui PILOTAS.LT sakė A.Zuokas, apžiūrėjęs „Lituanica“ kompleksą su fluksinių „ministrų“ delegacija. Anot „Fluxus ministerijos“ globėjo, jį itin sužavėjo stogo terasa, nuo kurios atsiveria pasakiška Kauno senamiesčio ir Nemuno bei Neries santakos erdvė.

„Lituanica“ pramoninį ansamblį Kauno senamiestyje valdančios įmonės „Baltishes Haus“ vadovas Saulius Buteliauskas sakė, kad toks kultūrinis įnamis įmonei yra labai priimtinas, nes yra rengiamas visos teritorijos detalusis planas, kuriuo siekiama atlikti „rūpestingą ir senamiesčiui tiek funkciškai, tiek architektūriškai artimą konversiją“. Anot S.Buteliausko, kultūrinė funkcija vienaip ar kitaip bus integruota ir į būsimąjį teritorijos užstatymą, o kol vyks įvairūs derinimo procesai, „Lituanica“ mielai suteiks stogą neramiajai „Fluxus ministerijai“.